Parkinson Umeå

Den gamla traditionen att inleda den första medlemsträffen efter sommaren

med surströmming kunde inte genomföras.


Senare under hösten försökte vi även hitta ett lämpligt folktomt cafe.

Men när vi kom dit var det mycket folk där. Flera av våra medlemmar

åkte hem igen. Och bara några dagar senare så ökade smittspridningen

åter i Umeå.Men många tar nu kontakt med medlemmar via telefon 

Det är också viktigt att vi har rätt kontaktuppgifter.Ni kan fylla i rätt

uppgifter i ett formulär på parkinsonforbundet.se eller ringa till

förbundets kansli. Där kommer även att finnas möjlighet i början

av januari att att fylla i kontaktuppgifter , och anmälan till olika aktiviteter etc

Wille Persson willepersson42@gmail.com

Margith Edberg margith.edberg@outlook.com

Dorotea Kessler dorotea.kessler@gmail.com

Gunilla Olivecrona gunilla.olivecrona@umu.se

Gunvor Lidgren gunvor.lidgren@gmail.com

Christina Dahlgren Eriksson ce46@hotmail.com

Robert Nordberg roberthnordberg@gmail.com

Frida Karlsson fridakarlsson11@gmail.com

Bengt-Erik Johansson bengterik.johansson@gmail.com

Så här ser vår styrelse ut

Author